pies (Nr 8010049)

pies
Waga
Sztuk
pies
8 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
1503 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bournemouth

Od 3 gru 2021 do 5 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.