(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-02-01 18:23

Pies + 2kroliki

(Nr 2342776)
Pies + 2kroliki

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 2103.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

    Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Sunderland, Wielka Brytania

Od 23 mar 2018 do 24 mar 2018

Adres i termin dostawy

Sopot, Polska

Od 26 mar 2018 do 27 mar 2018