(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pies beagle (Nr 4908058)

Pies  beagle

Waga w kg (łączna):

5.00

Dystans: 1455.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

22 wrz 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.