(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pies średniej wielkosci, 23 kg. Jedna duza walizka. (Nr 2236515)

Waga w kg (łączna):

23

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1591.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

12 sty 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

13 sty 2018


Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.