(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-01 12:44

Piesek boxer (Nr 2649804)

Piesek boxer

Waga w kg (łączna):

4.00

Dystans: 1370.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Moskwa, Rosja

Od 4 maj 2018 do 13 maj 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny