(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 12:06

pkw

(Nr 2407924)
pkw

Marka i model:

Jeep

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alicante/Alacant, Hiszpania

Termin elastyczny