(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-06-04 13:39

Pkw fiat 500 oldtimer

(Nr 2789712)

Marka i model:

Fiat 500

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 735.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Torino, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Frankfurt, Niemcy

Termin elastyczny