(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pług (Nr 4542517)

Marka i model:

Huard 3 skibowy

Długość [m]:

3.1

Szerokość [m]:

1.7

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

800.00

Dystans: 1661.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Kraj Loary, Le Horps

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Krotoszyn

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych nierzadko jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Pokaźne urządzenia rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione zwyczajnie jeździć po ulicach, bo ich wielkość przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w UE. Przeszkodę stanowić może także nacisk osi maszyn rolniczych, który przerasta reguły dozwolone dla większości dróg.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych często stosuje się naczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych powinni posiadać prawidłowo przystosowanymi lawetami, które potrafią przewieźć maszyny rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przerasta dopuszczalne standardy wymiarami lub ciężarem, potrzebne będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

Koszt przewozu urządzenia rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być także czas przewozu.