(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pług (Nr 5846099)

Marka i model:

Fraugde

Długość [m]:

2.7

Szerokość [m]:

1.9

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [zł]:

400

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1052.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Fårvang

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Nebrowo Małe

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych prawie zawsze bywa przewozem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, gdyż ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Kłopot stanowić może dodatkowo napór osi pojazdów uprawnych, jaki przewyższa standardy możliwe dla większości tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych posiadają właściwie przystosowanymi lawetami, które umożliwiają przetransportować ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dopuszczalne zasady rozmiarem lub ciężarem, konieczne jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów uprawnych

Koszt przewozu pojazdu uprawnego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być również termin transportu.