(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-01 10:43

płyta warstwowa 150m2 grubość 50mm

(Nr 2341100)
płyta warstwowa 150m2 grubość 50mm

Długość [m]:

10.17

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

towar ofoliowany fabrycznie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 742.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z kawałka powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania mały ładunek, który nie potrzebuje zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia dużej płaszczyzny, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 tony i inne samochody spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – waga i wymiary. Powinno się także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, należy opisać pakunek. Kluczowa jest również informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy również załadunek oraz rozładunek. Zasadniczą informacją jest także czas wykonania usługi.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to często paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Praszka, 46-320, Polska

1 lut 2018

Adres i termin dostawy

Groß Walmstorf, 23968, Niemcy

6 lut 2018