(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

płytki (Nr 5459646)

płytki

Długość [m]:

130

Szerokość [m]:

70

Wysokość [m]:

130

Waga w kg (łączna):

60

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2351.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów szklanych, delikatnych oraz łamliwych jest konieczność z wyprzedzeniem rozważyć możliwość osłonięcia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy jedynie karton. Wolną przestrzeń pakunku trzeba wypełnić gąbczastymi fragmentami ochronnymi. Przedmiot bezpiecznie będzie owinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze uwagę trzeba poświęcić elementom ze szkła oraz pamiętać, żeby wypełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia przedmiotu folią, zasadnicze jest także otoczenie przedmiotu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Gdy transportujemy wielkie tłukące się przedmioty np. szklane półki, to warto osłonić je zarówno przed rozbiciem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot zawijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

Mniejsze szklane przedmioty takie jak kieliszki, lampki warto owinąć starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Następnie umieszczamy je w kartonie w taki sposób, aby nie dotykały się. Tak samo owijamy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, na przykład lampy czy monitory, można użyć dla dodatkowej osłony miękkie materiały, przykładowo ubrania lub szmatki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności uzależniony jest od wagi, formatów, trasy oraz terminu realizacji przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeśli życzymy sobie zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli zależy nam na tym, aby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Np., na Clicktrans.pl transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek niecałe 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 PLN.