Płyty gresowe 6 szt (Nr 6673799)

Płyty gresowe 6 szt

Długość [m]:

2.4

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

6 szt. Spieków zabezpieczonych do dostarczenia z okolic Łodzi ( Wróblew ) do Krakowa

Dystans: 267.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 21 lis 2020 do 29 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 21 lis 2020 do 29 lis 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych trzeba z wyprzedzeniem pomyśleć o możliwości osłonięcia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku trzeba zapełnić miękkimi elementami zabezpieczającymi. Szkło bezpiecznie będzie owinąć w folię stretch – wyjątkowo uwagę powinno się poświęcić przedmiotom kruchym i dodatkowo należy zapełnić wolne miejsca w opakowaniu, żeby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia elementu folią, ważne jest również otoczenie elementu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego pudła.

Gdy transportujemy wielkie szklane elementy na przykład szklane półki, to należy ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed zarysowaniem. Szklany element zawijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym napisem.

Mniejsze ze szkła przedmioty takie jak kieliszki, lampki warto owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Tak samo owijamy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, przykładowo lampy czy telewizory, wypada wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, takie jak swetry lub szmatki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od wagi, wielkości, odcinka do pokonania i terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, gdy wymagamy zastosowania profesjonalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli zależy nam na tym, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował zaledwie 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 PLN.