(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pływaki x 2 (Nr 7852950)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Pływaki
310 x 30 x 25 cm
30 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
60 kg
Dystans
183 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Ślesin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Łoniewo

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” znajduje się wiele różnych pojazdów żeglujących. Rozpoczynając od małych, jak: rowery wodne, motorówki, czy też większych jak: żaglówki. Przy transporcie jachtów, przede wszystkim tych większych, zasadniczą sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki przewóz łódki, musi wiedzieć czy ciężar przewyższy 3,5 t. Gdy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, kierowca ma obowiązek mieć w pojeździe narzędzie typu: viaBox.

W trakcie transportu łajby - niezależnie od jej gatunku - istotne jest wynieść jak największą liczbę przedmiotów luźnych, a te które zostaną przypiąć tak, aby się nie przemieszczały. Trzeba posiadać wiedzę, że rzeczy ruchome mogą zniszczyć motorówkę w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt transportu łajby czy też jachtu na ogół uzależniony jest od wagi, rozmiaru oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Kiedy samodzielnie nie możemy przetransportować łajbę, polecamy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ogłoszenie, a w parę sekund wieść zostanie dostarczona do wielu setek firm transportowych, które przeanalizują zadeklarowany transport oraz wysuną swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym serwisie posiada się dostęp do dużej liczby ofert rozmaitych firm przewozowych. Czym staranniej będzie opisany transport, tym prawdziwsza będzie wycena takiego przewozu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w widełkach od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki typowego rozmiaru, przeważnie rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a cena większego jachtu - to zwykle przedział od 2,5 do 3 złotych za kilometr.