(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Podwozie samochodu, konkretnie rama na kołach (Nr 4094022)

Marka i model:

ford

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 349.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chojnice

21 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Zawonia

28 mar 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.