(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 13:13

Polo

(Nr 2121684)

Marka i model:

Polo,2008

Waga w kg (łączna):

1422.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2018.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

София, 1000, Bułgaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Weeze, 47652, Niemcy

Termin elastyczny