(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche (Nr 5357734)

Porsche

Marka i model:

Porsche

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 924.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 29 lut 2020 do 8 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Wenecja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.