Porsche (Nr 6210897)

Porsche

Marka i model:

Porsche 911 Turbo S - 2020

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1737.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Monako, Monako, Monako

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.