Porsche 356 (Nr 7119396)

Porsche 356
Waga
Sztuk
Porsche 356
Długość
410 cm
ok.
1100 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1100 kg
Dystans
4013 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Nowy Jork, Ravena

Od 5 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, San Luis Potosí, Сан-Луїс-Потосі

Od 7 kwi 2021 do 14 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.