(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche 356 62r (Nr 4380617)

Marka i model:

Porsche 356 62r

Waga w kg (łączna):

800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1391.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Brugge

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Karczew

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.