(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche 911 Targa 1985 (Nr 4633957)

Porsche 911 Targa 1985

Marka i model:

Porsche 911 Targa

Waga w kg (łączna):

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 649.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Florencja

13 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.