Porsche 968 (Nr 6707340)

Porsche 968
Waga Sztuk:
Porsche 968 1 Gen. (1992 - 1995) Cabriolet
Długość
432 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
127 cm
ok. 1440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1440 kg
Dystans 1164 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 1 lis 2020 do 15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Essex, Harlow

Od 15 lis 2020 do 29 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.