(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche Boxster (Nr 5390818)

Porsche Boxster

Marka i model:

Porsche Boxster

Waga w kg (łączna):

1260

Budżet zlecenia [€]:

60000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1713.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

21 gru 2019

Adres i termin dostawy

Węgry, Pest Megye, Budaörs

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.