Porsche Cayenne (Nr 7859902)

Porsche Cayenne
Waga
Sztuk
Porsche Cayenne 958 (2010 - 2014) Crossover
Długość
484 cm
Szerokość
193 cm
Wysokość
169 cm
ok.
2135 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2135 kg
Dystans
2260 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Bétera

Od 1 lis 2021 do 8 lis 2021

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

8 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.