(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porsche cayman (Nr 4511105)

Porsche cayman

Marka i model:

Porsche Cayman

Waga w kg (łączna):

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1494.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Ipswich

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

12 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.