(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Porsche & Mercedes (Nr 5571867)

Marka i model:

Porsche Boxter, Mecedes CLS

Waga w kg (łączna):

3218

Budżet zlecenia [€]:

850

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1410.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.