(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Porshe cayan (Nr 4888750)

Porshe cayan

Marka i model:

Porshe cayan

Waga w kg (łączna):

2240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2247.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 9 wrz 2019 do 10 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.