(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-10-16 21:14

Poszukuje lawety z Niemiec do polski na 3 samochody

(Nr 1262291)
Poszukuje lawety z Niemiec do polski na 3 samochody

Marka i model:

Mercedes Vito 108

Waga w kg:

1820.00

Dystans: 1295.90 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

1200 zł

oferta wybrana

Szczegóły oferty:

Data oferty:

17-10-2016, 19:08

Załadunek możliwy w terminach:

od 2016-10-17 do 2016-10-31

Czas transportu (dni):

2

Sposób transportu:

samochód osobowy

Opis oferty:

Zapraszam do akceptacji:)

Cena (zawiera VAT): 1200 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Tettnang, 88069

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrów Mazowiecka, 07-300

Termin elastyczny