(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-25 06:47

prasa class 380

(Nr 2112858)
prasa class 380

Marka i model:

claas 380

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1410.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe urządzenia rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione swobodnie poruszać się po drogach, dlatego że ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Europie. Problem powodować może jeszcze nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza reguły dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie korzysta się z naczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych powinni posiadać stosownie przysposobionymi lawetami, które mogą przewieźć urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przerasta dozwolone reguły gabarytami lub ciężarem, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

    Koszt przewozu pojazdu uprawnego jest zależna od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być także czas przewozu.

Adres i termin nadania

Yèvres, 28160, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny