(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-30 22:28

Prasa kostkującą ap41

(Nr 2337108)
Prasa kostkującą ap41

Marka i model:

Welger ap41

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

800.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 155.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów rolniczych nierzadko bywa transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Ogromne urządzenia uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie przemieszczać się po drogach, bowiem ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak również w UE. Przeszkodę stanowić może dodatkowo nacisk osi urządzeń rolniczych, który przerasta normy możliwe dla większości dróg.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj stosuje się naczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych mają należycie dostosowanymi lawetami, które umożliwiają przewieźć pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przerasta możliwe reguły gabarytami lub wagą, konieczne będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów uprawnych

    Koszt transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być dodatkowo termin transportu.

Adres i termin nadania

Krasnopol, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mrągowo, 11-700, Polska

Termin elastyczny