(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-02-25 08:46

prasa rolująca welger

(Nr 2412712)

Marka i model:

prsa welger rp200

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Dystans: 536.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn uprawnych często bywa przewozem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe urządzenia uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą zwyczajnie poruszać się po polskich trasach, bowiem ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w UE. Problem powodować może także napór osi urządzeń uprawnych, jaki przerasta standardy dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych nierzadko używa się naczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni dysponować właściwie dostosowanymi lawetami, które podołają przetransportować pojazdy rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, gdy zestaw przewyższa dozwolone normy rozmiarem lub wagą, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu ciągników rolniczych

    Cena przewozu urządzenia uprawnego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być także czas przewozu.

Adres i termin nadania

Bolesławiec, 59-700, Polska

Od 28 lut 2018 do 20 mar 2018

Adres i termin dostawy

Iwaniska, 27-570, Polska

Termin elastyczny