Przejazd grupy ok. 50 osób - dojazd i odbiór z jednego punktu, w Livigno, Włochy (Nr 5484994)

Przejazd grupy ok. 50 osób - dojazd i odbiór z jednego punktu, w Livigno, Włochy

Budżet zlecenia [zł]:

6000

Dystans: 1047.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

18 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Livigno

25 kwi 2020


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Transport pasażerów może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem przystosowanym do transportu więcej niż 9 ludzi. Firma zajmująca się przewozem podróżnych powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i stosowne zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku transportów poza granice kraju) – licencję na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt transportu pasażerów

Koszt transportu pasażerów uzależniony bywa zazwyczaj od długości trasy podróży, jak również od liczby osób oraz wagi i wymiaru bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w szczegółowej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie wiedzy w temacie liczby walizek lub plecaków jak również innych posiadanych rzeczy – wypadałoby podać informację o wyczerpującej wadze i o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie znasz dokładnych informacji o bagażu, określ ich wartość i poinformuj firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Wyznaczając kurs podróży dobrze jest napisać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, kiedy część osób jedzie do różnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym kierowcy przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł należycie zaplanować trasę.

Na przykład, za przewóz pasażera wspólnie z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) zapłacono 400 złotych. Za przewóz pasażerki razem z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina kosztował 550 PLN. Przewóz pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 zł.