(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przeprowadzka Katowice - Wrocław (Nr 142888)

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 199.70 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice, 40-018, Graniczna

1 lip 2012

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław, toruńska

1 lip 2012


Removals

     Przeprowadzka jest pozornie nieprostym i pracochłonnym procesem, mimo to, kiedy optymalnie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

     W pierwszym etapie warto wykonać selekcję posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie stosujemy lub gdy jest uszkodzone, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych mebli nadadzą się solidne kartony, które można zakupić lub zapytać o nie w pobliskim supermarkecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równo porozkładać ciężar, przykładowo podzielić książki na kilka pudeł, żeby bez trudności było je dźwigać. Opisanie każdego pakunku uprości przy wypakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym miejscu. Większe meble należy rozmontować, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce izolujące, przykładowo jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej delikatne przedmioty, a gdy nie posiadamy folii, wówczas możemy wziąć koce, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Natomiast niewielkie rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w kartonie.

     Zamawiając transport należy powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, lub trudności w dojeździe pod budynek. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli pojawiają się specjalne wymagania odnoszące się do jakiś przedmiotów.

     Najciekawsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie mnóstwo profesjonalnych firm transportowych oferuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i chronienie waszego majątku.