Przesyłka 2 motocykli Honda Shedow (Nr 5907981)

Marka i model:

Honda Shedow x 2

Waga w kg (łączna):

230

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2134.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

7 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.