(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-10-27 14:01

Przewóz 2 szczeniaczkow z Mazowieckie Glinojeck do wielkopolskie Koło

(Nr 2118789)
Przewóz 2 szczeniaczkow z Mazowieckie Glinojeck do wielkopolskie Koło

Waga w kg (łączna):

1.00

Budżet zlecenia [zł]:

130

Dystans: 151.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Glinojeck, 06-450, Polska

Od 27 paź 2017 do 29 paź 2017

Adres i termin dostawy

Koło, 62-600, Polska

5 lis 2017