(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przewóz ciągniczka kosiarki z Londynu w okolice Rzeszowa (Nr 228720)

Marka i model:

Honda 2213

Długość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

220

Budżet zlecenia [zł]:

900

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1789.30 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Londyn

Od 29 sie 2014 do 13 wrz 2014

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Pułanki

Od 30 sie 2014 do 20 wrz 2014


Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów uprawnych niejednokrotnie jest przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkie maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny zwyczajnie poruszać się po drogach, dlatego że ich wielkość przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Europie. Problem stanowić może także nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza zasady możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko korzysta się z przyczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych powinni dysponować prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie potrafią przetransportować ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeśli pojazd przerasta dozwolone reguły wymiarami lub wagą, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu urządzeń rolniczych

    Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest związana od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być także czas transportu.