(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2016-02-17 23:36

Przewóz kota i właścicielki do Anglii

(Nr 352730)

Waga w kg (łączna):

8.00

Dystans: 1690.20 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

    Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań, 60-189, Złotowska, 51B/27

Od 14 sie 2016 do 27 sie 2016

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wirral, Wielka Brytania, CH62 8EB, Agryll Avenue, 1

Od 15 sie 2016 do 28 sie 2016