(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przewóz Motorowera 50cc 99kg z Londynu do Grangemouth (pod Edynburgiem) (Nr 3391505)

Marka i model:

YINXIANG YX50CF

Waga w kg (łączna):

99

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 662.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.