(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2018-02-26 22:47

Przewóz osoby

(Nr 2419064)
Przewóz osoby

Budżet zlecenia [zł]:

50

Dystans: 1962.00 km

Transport pasażerów

    Przewóz podróżnych może odbywać się autem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma transportowa zajmująca się przewozem pasażerów powinna mieć certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku transportów poza terytorium kraju) – licencję na międzynarodowy transport ludzi.

Cena transportu pasażerów

    Koszt przewozu pasażerów uzależniony bywa przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, a także od ilości ludzi oraz wagi i rozmiaru bagażu, który przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu ludzi, przyda się posiadanie informacji na temat ilości walizek lub plecaków oraz pozostałych transportowanych przedmiotów – należy przekazać informację o dokładnej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki bagażu. W przypadku, kiedy nie potrafisz podać dokładnych informacji o bagażu, wyszacuj je i zawiadom o tym przewoźnika, że podane przez Ciebie parametry są przybliżone.

    Wyznaczając kurs podróży dobrze jest podać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, gdy część osób odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym kierowcy przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł należycie zaplanować drogę podróży.

    Na przykład, za przewóz pasażera wspólnie z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 PLN. Za przewóz pasażerki wraz z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 PLN. Przewóz pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 złotych.

Adres i termin nadania

Bristol, Wielka Brytania

13 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Szczytno, 12-100, Polska

Termin elastyczny