Przewóz pociętego drewna kominkowego luzem (Nr 8031192)

Przewóz pociętego drewna kominkowego luzem
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Przewóz pociętego drewna kominkowego luzem
100 x 100 x 100 cm
100 kg
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
100 kg
Dystans
321 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Racimierz

Od 15 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Solec Kujawski

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport innych ładunków

Transport różnych towarów

Koszt transportu pozostałych ładunków bywa zależny od rozmiaru towaru, terminu przewozu oraz odległości pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym rozkłada się mniejsze rzeczy lub pakunki. Najbardziej znanym typem palety są palety euro. Na nich najczęściej transportuje się meble, paczki, produkty budowlane (np., farby, kamień itd.), okna jak także produkty chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport ładunku, który należy transportować samochodem ciężarowym oraz zajmuje tylko fragment przestrzeni do załadunku. Do takiego rodzaju transportu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu stosuje się różnego rodzaju ciężarówki.

Kontenery – Przewóz pewnych towarów wymaga użycia pojemnika metalowego – przede wszystkim w przypadku transportu towarów płynnych i ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie ładunków płynnych i sypkich – łatwo rozpoznać ją po szczególnej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Pozostałe ładunki – ładunki, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdują się tu na przykład zlecenia dotyczące transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.