(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-29 09:31

Przewóz psa

(Nr 2330188)
Przewóz psa

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 464.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Nałęczów, 24-140, Polska

29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Świecie, Polska

29 sty 2018