(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-10-15 10:28

Przyczepa beczka (Nr 3370165)

Marka i model:

Beczka Meprozet

Długość [m]:

7.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

3500.00

Dystans: 80.00 km

Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych zazwyczaj bywa przewozem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkie urządzenia rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą zwyczajnie przemieszczać się po drogach, ze względu na fakt, że ich wymiar przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Europie. Utrudnienie stanowić może również napór osi pojazdów rolniczych, który przewyższa zasady możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się naczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni posiadać odpowiednio przystosowanymi lawetami, które podołają przetransportować urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza dopuszczalne normy rozmiarem lub wagą, wymagane będzie dostanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu maszyn rolniczych

Cena przewozu maszyny rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być także termin przewozu.

Adres i termin nadania

Grzmiąca, 78-450, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Złotów, 77-400, Polska

Termin elastyczny