(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przyczepa dwuosiowa (Nr 4474809)

Marka i model:

Inny

Długość [m]:

4.6

Szerokość [m]:

2.00

Wysokość [m]:

1.50

Waga w kg (łączna):

1500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1273.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Brühl

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Wola Baranowska

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych z reguły jest transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Ogromne urządzenia uprawne są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po jezdniach, jako że ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Utrudnienie stanowić może jeszcze napór osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa normy dozwolone dla większości tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły wykorzystuje się przyczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych mają właściwie przystosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przewieźć ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przewyższa dozwolone reguły rozmiarem lub ciężarem, konieczne będzie otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

Koszt transportu urządzenia rolniczego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze termin transportu.