(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 12:27

Przyczepa kempingowa 2 osiowa

(Nr 2338504)
Przyczepa kempingowa 2 osiowa

Marka i model:

Przyczepa kempingowa 2 osiowa

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 460.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Drosnay, 51290, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Saint-Étienne, 42000;42100, Francja

Termin elastyczny