(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-29 18:57

Przyczepa rolnicza

(Nr 2644160)

Marka i model:

Przyczepa rolnicza

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1177.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych niejednokrotnie jest transportem o wielkich rozmiarach. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie maszyny uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny swobodnie poruszać się po drogach, bo ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Trudność przedstawiać może także nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przekracza zasady dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj używa się naczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych posiadają stosownie dopasowanymi lawetami, które mogą przetransportować ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza dopuszczalne standardy rozmiarem lub wagą, wymagane będzie zdobycie specjalnego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

    Cena transportu maszyny rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być dodatkowo czas transportu.

Adres i termin nadania

Heppenheim, 64646, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sienno, 27-350, Polska

Termin elastyczny