(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-01 10:14

Przyczepa samozbierająca

(Nr 2061514)
Przyczepa samozbierająca

Marka i model:

Inna

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

3.20

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 604.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po ulicach, gdyż ich wielkość przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Komplikację przedstawiać może również napór osi pojazdów uprawnych, który przekracza normy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z przyczepy rodzaju semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać właściwie dostosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, kiedy maszyna przekracza dozwolone normy gabarytami lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu urządzeń uprawnych

    Cena transportu ciągnika uprawnego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Miłobądz, 77-140, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dobrzykowice, 50-001, Polska

Termin elastyczny