Przyczepa specjalistyczna (Nr 6470662)

Przyczepa specjalistyczna

Długość [m]:

4.1

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

1800

Dystans: 1082.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Utting Am Ammersee

31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Zagnańsk

5 wrz 2020


Transport przyczep

W ustaleniu ceny transportu przyczepy, podstawowe znaczenie mają gabaryty, ciężar, czas niezbędny na załadunek i wyładunek, długość trasy, a również data realizacji przewozu. Przekazanie dokładnych gabarytów przyczepy pozwoli firmie transportowej na dokładną wycenę. Znaczenie ma także to, czy naczepa jest sprawna (ma działające koła). Wśród transportowanych naczep można znaleźć przyczepy gastronomiczne, budowlane, pod łodziowe, a także lawety.

Przykładowo, za przewóz przyczepki do przewozu motocykli na trasie Niemcy - Polska (Łabiszyna) kosztował w przybliżeniu 640 złotych (co umożliwiło oszczędność niemal 463 zł w zestawieniu do stawek rynkowych). Za przewóz przyczepy gastronomicznej na trasie Bydgoszcz – Katowice kosztował w granicach 450 zł (co pozwoliło na oszczędność niemal 326 zł w zestawieniu do stawek obowiązujących na rynku). Kiedy chodzi o przyczepy pod skuter śnieżny na trasie Knurów-miasto stołeczne (330 km) koszt przewozu wyniósł około 300 złotych.

Czynnikami, które mają wpływ na koszt przewozu przyczepy kempingowej są podobne jak przy transporcie innych naczep czyli: trasa, gabaryty, waga i sprawność przyczepy. W ,momencie jeśli firmy przewozowe traktują naczepę jako doładunek, to cena przewozu jest zazwyczaj niższa.