(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Przyczepa wielozadaniowa fliegl gigant asw 268 (Nr 5574487)

Przyczepa wielozadaniowa fliegl gigant asw 268

Marka i model:

Fliegl gigant asw 268

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

2.9

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

7500

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 180.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kruklanki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Czyżew

Od 8 gru 2019 do 31 sty 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych nierzadko bywa transportem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie przemieszczać się po polskich trasach, bo ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Trudność powodować może również napór osi maszyn uprawnych, jaki przewyższa standardy dopuszczalne dla większości szos.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych prawie zawsze stosuje się przyczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni posiadać należycie dostosowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przekracza dopuszczalne normy rozmiarem lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu ciągników uprawnych

Cena transportu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być również czas transportu.