(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Przyjazna labradorka, 5 lat, 36 kg (Nr 6850752)

Waga w kg (łączna):

36

Dystans: 1591.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paris

Od 26 lis 2020 do 7 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 27 lis 2020 do 10 gru 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.