(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 23:16

Przywóz samochodu osobowego (Nr 2747768)

Przywóz samochodu osobowego

Marka i model:

Hyundai tucson

Waga w kg (łączna):

1670.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 5764.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny