(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Puch Sv (Nr 4796296)

Puch Sv

Marka i model:

Puch sv

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1913.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Górna Austria, Linz

Od 19 wrz 2019 do 21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.